Zczuba.tv

Aktualności

TUŻ ZA PODIUM !!! - Podsumowanie rundy jesiennej...

• autor: startbrzoza, 2018-11-17 21:11

Pierwsza część sezonu 2018/2019 w łańcuckiej a klasie już za nami. Była to świetna runda w wykonaniu Naszej Drużyny. Startowcy zakończyli ją na wysokim 4 miejscu ze stratą zaledwie 3 oczek do wicelidera z Dynowa oraz 2 pkt do łańcuckiej Stali. Brzóza na 39 możliwych do zdobycia punktów, uzbierała ich 26, notując 8 zwycięstw, 2 remisy oraz 3 porażki.

Biało-niebiescy fenomenalnie zainaugurowali pierwszą rundę rozgrywek, notując serię 4 spotkań bez porażki, oraz aż 370 minut bez straconej bramki. Pierwsza kolejka skonfrontowała ze sobą Start i Jawor. Jak to bywa ze spotkaniami z beniaminkiem nie wiadomo było czego można się spodziewać po gościach z Krzemienicy. Na szczęście gospodarze stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali przyjezdnych 3-0. W drugiej kolejce Startowcy mierzyli się ze spadkowiczem z Grodziska, miejscową Grodziszczanką. Konsekwencja w obronie i szybkie akcje w ofensywie, również zakończyły się pewnym zwycięstwem Startu 3-0.Co ciekawe w 2 pierwszych kolejkach do bramki rywali trafiali ci sami zawodnicy: Mateusz Walkowicz, Marek Sobuś oraz Piotr Panek. Kolejka numer 3 postawiła na drodze biało-niebieskich prawdziwe wyzwanie, mianowicie Iskrę Jawornik Polski, z tą drużyną Brzóza nigdy nie wygrała. Jednak jak wiadomo każda seria kiedyś się kończy i tak było i tym razem. Start po bardzo ciężkim spotkaniu wyszarpał jednobramkowe zwycięstwo 1-0, broniąc tym samym fotela lidera po3 kolejkach. W kolejce numer 4 Brzóza wybrała się do "jaskini lwa" czyli do Dynowa, gdzie jedynej porażki w rundzie doznał obecny lider z Czarnej. Startowcy mimo gry w osłabionym składzie (brak Piotra Panka) zagrali świetne spotkanie, po którym mimo wszystko do tej pory pozostał mały niedosyt, gdyż Start prowadził 2-0 po bramkach Walkowicza i Sobusia, jednak Dynovia zdołała odrobić straty. 5 kolejka to najdotkliwsza porażka w rundzie, czyli domowe spotkanie z Wisłokiem Czarna. Brzóza mimo iż prowadziła 1-0 po 65minutach, w krótkim czasie pozwoliła zaaplikować sobie aż 3 bramki natomiast, dzieła zniszczenia dokonał zawodnik Czarnej strzelając 4 bramkę w samej końcówce spotkania. Po spotkaniu z Czarną, Startowców dopadł niestety mały kryzys co zakończyło się 3 porażkami z rzędu: Czarna, Rogóżno i Łańcut. Porażki z Łańcutem(0-1) i Rogóżnem(2-1) z perspektywy czasu bolą najbardziej, gdyż w obydwu meczach biało-niebiescy nie zasłużyli na porażki. Na szczęście w 8 kolejce Brzóza wróciła na zwycięską ścieżkę notując imponującą serię bez porażki, aż do 6 spotkań. Brzóza sięgnęła po komplety punktów w meczach z KS Dąbrówki 4-3, Wolą Dalszą 4-1, Zorzą Trzeboś 3-2, Tatyną Dylągówka 3-0 i Czarnymi Kraczkowa 3-1, oraz między czasie notując niespodziewany remis w przedostatniej kolejce z Leśną Wólką Podleśną 1-1.