Zczuba.tv

Aktualności

IMPONUJĄCE ZWYCIĘSTWO !!!

• autor: startbrzoza, 2018-08-27 20:41

Kolejka numer dwa przyniosła naszej drużynie wyjazdowe spotkanie z ubiegło sezonowym spadkowiczem z okręgówki, LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne. Ekipa ta w poprzednich starciach z naszą drużyną wychodziła głównie zwycięsko. Warto podkreślić, iż z 6 ostatnich spotkań Start zdołał wygrać tylko raz. Wygrana w pierwszej kolejce Grodziszczanki na ciężkim terenie w Rogóżnie 3-2, świadczyła, iż czeka nas bardzo trudne spotkanie.

Startowcy mecz w Grodzisku rozpoczęli w takim samym składzie jak pierwsze domowe spotkanie z Jaworem Krzemienica. Zmianie uległa natomiast strategia naszego zespołu, Brzóza nie rzuciła się od razu do ataku, tylko cierpliwie czekała na grę z kontrataku. Z przebiegu pierwszych 20min, nasza gra w pełni zdawała egzamin, Start świetnie kontratakował. W świetnej dyspozycji tego dnia byli nasi skrzydłowi Mariusz Piekło i Piotr Panek, którzy non stop Stwarzali zagrożenie w szeregach gospodarzy. Start był bliski otwarcia wyniku w 25minucie, kiedy to trener Startu, Mateusz Walkowicz w sytuacji oko w oko z bramkarzem obija słupek bramki gospodarzy, chwilę później równie blisko bramki dla naszej ekipy było po dwójkowej akcji Marek Sobuś, Piotr Panek jednak na posterunku stanął obrońca Grodziska blokując strzał Piotrka. W 35minucie szczęścia próbował Marek Sobuś strzałem z przewrotki po świetnym dograniu Mariusza Piekło, jednak uderzył wprost w bramkarza. Startowcy mieli optyczną przewagę nad gospodarzami i zaprocentowało to w 38 minucie, kiedy to świetną piłkę za obrońców otrzymuje Mateusz Walkowicz, który wykorzystując swoją szybkość mija obrońcę i wychodzącego z interwencją bramkarza, po czym zagrywa piłkę na drugi metr do Marka Sobusia, któremu nie pozostaje nic innego niż umieścić ją w bramce. Grodziszczanka-Start 0-1. Gospodarze w pierwszej połowie zagrozili naszej bramce w zasadzie raz, kiedy to w sytuacji sam na sam z Piotrem Baranowskim, pojedynek przegrywa skrzydłowy Grodziszczanki.
Po przerwie Start dążył do podwyższenia wyniku za wszelką cenę, aby mieć komfort i pełną kontrolę nad meczem. Świetne okazję na podwyższenie wyniku mają Leja, Sobuś i Walkowicz jednak, albo brakło szczęścia, albo na posterunku stał golkiper gospodarzy. Jednak jak mówi przysłowie" co się odwlecze to nie uciecze" tak było i tym razem. Bramka numer dwa, padła w 68minucie, kiedy to piłkę stoperowi Grodziska odbiera Marek Sobuś i w sytuacji trzech na jednego zagrywa do Mateusza Walkowicza, który nie ma problemu z podwyższeniem rezultatu. Grodziszczanka-Start 0-2. Po bramce numer dwa spotkanie nieco spadło z tonu i wyrównało się. Gospodarze dążyli do bramki kontaktowej, jednak nasza defensywa tego dnia tworzyła zgrany monolit, niwelując wszystkie groźne ataki Grodziska. Bramka numer 3 padła w 78 minucie kiedy to Piotr Panek wykorzystuje niepewność w szeregach obronnych naszych przeciwników i mocnym strzałem ustala wynik spotkania na 3-0. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Trener Startu dokonał wielu zmian jednak to nie wpłynęło na obraz spotkania.

Podsumowując:
Kolejne świetne spotkanie i pewne zwycięstwo 3-0 z wymagającym przeciwnikiem, napewno cieszy. Jednak bardziej zadowalające od wyniku jest styl gry, iż każdy zawodnik i każda formacja zagrała na bardzo wysokim poziomie💪 Cóż tu więcej pisać... dwa mecze, dwa zwycięstwa, bilans bramkowy 6-0, oby tak dalej!!!
BRAWO DRUŻYNA !!!🤩💪

LKS GRODZISZCZANKA GRODZISKO DOLNE - LKS START BRZÓZA STADNICKA 0-3 (0-1)

Bramki dla Startu zdobyli: Marek Sobuś 38min, Mateusz Walkowicz 68min, Piotr Panek 78min

Asysty: Mateusz Walkowicz, Marek Sobuś

Skład: Baranowski Piotr - Sołek Dariusz, Stopyra Michał, Olechowicz Bartłomiej, Buszta Paweł, Piekło Mariusz, Zdanowicz Tomasz, Leja Kazimierz, Panek Piotr, Walkowicz Mateusz, Sobuś Marek oraz Szpytma Kacper, Panek Konrad, Panek Jakub, Tkacz Michał, Cisek Grzegorz