Zczuba.tv

Aktualności

REMIS W DĄBRÓWKACH !!!

• autor: startbrzoza, 2018-05-12 22:25

W 21 kolejce łańcuckiej a klasy drużyna Startu mierzyła się w spotkaniu rewanżowym z zajmującą 9 lokatę drużyną z Dąbrówek.

Było to bardzo ważne spotkanie dla obydwu ekip. Startowcy chcieli jak najszybciej w tym meczu narzucić gospodarzom swój styl gry. Początek meczu zdecydowanie należał do naszej ekipy. Prowadzenie Brzózie już w 3 minucie strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Piekło, na bramkę zamienia Marek Sobuś, strzelając 15 bramkę w sezonie. Ekipa gospodarzy po szybkiej stracie gola, starała się jak najszybciej odpowiedzieć, udało im się to w 20 minucie, kiedy to również po rzucie rożnym i nieporozumieniu w naszych szeregach obronnych, Dąbrówkom udaje się wyrównać stan meczu. Stracona bramka podziałała drażniąco na naszą ekipę, Start raz za razem starał się sforsować defensywę gości, jednak bezskutecznie. Co nie udało się z akcji, udało się z rzutu wolnego. Po faulu na Mariuszu Piekło, świetnym precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisuje się Kazimierz Leja. Warto podkreślić, iż w 3 ostatnich meczach, nasz zawodnik zdobył 4 bramki w tym, aż 3 z rzutów wolnych.. Do przerwy Startowcy prowadzili 2-1. Druga połowa zaczęła się od szturmu Dąbrówek na naszą bramkę. Ekipa z Dąbrówek stwarzała coraz to groźniejsze akcje, którego efektem było trafienie wyrównujące stan spotkania w 62 minucie. Po bramce dającej wyrównanie, gra również się wyrównała, żadna z ekip nie miała wyraźnej przewagi. Start w ostatnich 20 minutach spotkania miał dwie świetne sytuacje na zdobycie zwycięskiej bramki w tym meczu. Najpierw po prostopadłym podaniu od Marka Sobusia do Patryka Sobusia, nasz napastnik przy próbie wyminięcia bramkarza nieco za daleko wypuszcza sobie futbolówkę, co uniemożliwia mu skuteczne zakończenie akcji. Natomiast chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem myli się Marek Sobuś. Gospodarze również mieli piłkę meczową w 85 minucie w sytuacji sam na sam nieudanym lobem popisuje się zawodnik Dąbrówek.
Podsumowując: z przebiegu całego spotkania można stwierdzić, iż remis jest sprawiedliwym wynikiem. Żadna z ekip nie mogła sobie wypracować wyraźnej przewagi w tym spotkaniu, chociaż w końcówce meczu obydwie ze stron miały okazję, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Za tydzień przed naszą ekipom kolejny bardzo ważny mecz, rywalami naszych zawodników, będzie walcząca przed degradacją drużyna Leśnej Wólki Podleśnej. Natomiast nasz dzisiejszy rywal KS Dąbrówki zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym z Szarotką Rogóżno, życzymy powodzenia.

KS Dąbrówki - LKS Start Brzóza Stadnicka 2-2 (1-2) (Sobuś Marek, Leja Kazimierz)

skład: Kus Mateusz - Baran Dominik, Stopyra Michał, Sołek Dariusz, Buszta Paweł(65min Walkowicz Mateusz), Piekło Mariusz(85min Naróg Bartłomiej), Leja Kazimierz, Zdanowicz Tomasz, Leja Michał, Sobuś Patryk, Sobuś Marek oraz Baranowski Piotr, Buszta Kamil